Lorena Ramirez Raramuri Runner Zdobywa Trzecie Miejsce W Ultra Maratonie W Hiszpanii

Anonim

Para sandałów i tradycyjna długa sukienka wystarczyły, aby rodowita biegaczka Rarámuri lub Tarahumara z północnego Meksyku zajęła trzecie miejsce w corocznym 102-kilometrowym maratonie na hiszpańskiej Teneryfie.

Lorena Ramírez, lat 23, startowała w grupie wiekowej 18-39 lat i ukończyła swój wyścig w zadziwiającym zakresie 20 godzin, 11 minut i 37 sekund.

To drugi tego typu bieg w Europie, którego odcinek liczy 3500 metrów, aw tym roku zgromadziło 2400 biegaczy z 38 krajów.

Ramírezowi towarzyszyli inni biegacze Rarámuri, jej brat Mario i siostra Juana, którzy dorastali biegając w górach Sierra Tarahumara w Chihuahua. Ci trzej bracia mogą należeć do sławnych biegaczy w północnym Meksyku.

Nie jest to pierwsze zwycięstwo Loreny, która już w zeszłym roku zasłynęła jako pierwsza kobieta Rarámuri, która startowała na Teneryfie. Została zaproszona do udziału po tym, jak w zeszłym roku wygrała w Puebla 50-kilometrową kategorię kobiet Ultra Trail Cerro Rojo.

W tym wyścigu, podobnie jak w ostatnim Tenerife Bluetrail, nosił tradycyjne stroje, w tym podstawowe sandały wykonane z przetworzonych opon.

Strona internetowa Puebla odnotowała: Biegał „bez kamizelki nawilżającej, bez trampek, bez lycry i skarpet kompresyjnych, bez żadnego z tych gadżetów, których używają dziś biegacze”.

Oficjalna strona Facebooka Tenerife Bluetrail pogratulowała Ramírezowi jego dobrej pracy i niesamowitej wytrwałości.

„Brawo, Lorena Ramírez, zajęłaś trzecie miejsce w kategorii seniorów, usunęłaś cierń, a także swojego brata Mario Ramireza z 22. miejscem w klasyfikacji generalnej i siostrę Juana, która pobiegła szlakiem i zajęła 15. miejsce w kategorii kobiet"