Trzy Amerykanki Zapisały Się Na Igrzyskach Olimpijskich

Anonim
Brianna Rollins

Sportowcy Brianna Rollins, Nia Ali i Kristi Castlin przeszli do historii igrzysk olimpijskich w Rio, kiedy jako pierwsze Amerykanki zdobyły każdy medal w jednej imprezie. Wszystkie trzy kobiety ukończyły wyścig 1-2-3 w biegu na 100 metrów przez płotki, co również nigdy nie miało miejsca w tej konkretnej imprezie lekkoatletycznej.

Rollins osiągnął linię jako pierwszy w 12,48 sekundy. Ali wyszła za nią w 12,59 sekundy. Castlin zakończył wyścig na 12,61 sekundy, a Cindy Ofili z Wielkiej Brytanii zajęła czwarte miejsce.

„Wiedziałem, że dostałem złoto” - powiedział Rollins. „Ale chciałem się tylko upewnić, że moi pozostali koledzy z drużyny również zdobędą medale”.

Castlin zadedykował swój medal trwającemu w Stanach Zjednoczonych koncernowi. „Chciałabym zadedykować ten medal ofiarom przemocy z użyciem broni” - powiedziała. „Biegacze przez płotki są w Stanach Zjednoczonych tak silni i przezwyciężyliśmy kontrowersje. Jesteśmy trzema silnymi biegaczami”.